Noderīga informācija

Kas Tev jāzina par tālruņa pamatfunkcijām un piederumiem


Ierīces akumulatora darbības ilgums

Akumulatora darbības ilgums gaidīšanas režīmā ir atkarīgs no ierīces lietošanas ieradumiem un izmantojamām funkcijām.

  • Dažādi papildu savienojumi (bezvadu internets (WiFi), Bluetooth (BT), neliela darbības lauka radiosavienojums (NFC), trešās paaudzes tīkla savienojums (3G), ceturtās paaudzes savienojums (4G/LTE), navigācija (GPS)). Ja minētās funkcijas netiek izmantotas, ieteicams tās atspējot ierīces iestatījumos.
  • Datu sinhronizācija (elektroniskais pasts, rezerves kopijas, dažādu kontu sinhronizēšana). Ieteicams sinhronizāciju veikt pēc iespējas retāk. Piemēram, iestatīt elektroniskā pasta nolasīšanu tikai pēc pieprasījuma vai palielināt sinhronizācijas intervālu (vienu reizi stundā).
  • Aktīvās programmas. Lielāks aktīvo programmu skaits saīsina akumulatora darbības laiku gaidīšanas režīmā. Beidzot lietot programmu, tā ir jāizslēdz, pārliecinoties, ka tā nedarbojas fonā. To var izdarīt, pārbaudot aktīvo programmu sarakstu ierīcē.
  • Ekrāna apgaismojuma intensitāte un aktivitātes laiks. Kad ierīce vairs netiek lietota, ieteicams ierīces iestatījumos iestatīt automātisko apgaismojumu un saīsināt ekrāna aktivitātes laiku.


Piederumi

Ieteicams izmantot tikai oriģinālos ražotāja noteiktos piederumus (akumulators, lādētājs, USB vads).


Navigācijas (GPS) izmantošana

Mobilajai ierīcei jābūt aprīkotai ar atbilstošu navigācijas programmu. Daudzos gadījumos katras valsts kartes jālejuplādē ierīces vai SD/MMC kartes atmiņā.

Ātrākai un labākai GPS pozīcijas iestatīšanai ieteicams aktivizēt tīkla un datu asistēšanu (A-GPS, Network Assist funkcijas). Piezīme – datu sūtīšana var būt par maksu.

Ierīcē ir jāiestata precīzs datums, laiks, laika josla un reģions.

Esošās pozīcijas sākotnējā iestatīšana notiek ātrāk, ja objekts stāv uz vietas (nekustas, nebrauc).


Kamera

Labāka attēla kvalitāte iegūstama, ja ir labs apkārtējās vides apgaismojums.

Izmantojot digitālo tālummaiņu, attēla kvalitāte var pasliktināties.

Daudzu mobilo ierīču iestatījumos var mainīt attēlu / video klipu saglabāšanas vietu: ierīces iekšējā atmiņa vai SD/MMC kartes atmiņa. Tas ir noderīgi, ja ir piepildīta ierīces iekšējā atmiņa.

Aizsargplēves izmantošana uz ierīces kameras stikla var pasliktināt attēla kvalitāti. Jāpārliecinās, lai izmantotā aizsargplēve vai telefona maciņš neaizsedz kameras stiklu.

Lai iegūtu izcilu objekta spilgtumu, ieteicams manuāli izvēlēties fokusēšanas punktu (šī iespēja nav visās ierīcēs), iestatot/norādot objektu, uz ko vēlaties fokusēt.

Fotografējot tuvumā (~20 cm), ieteicams izmantot funkciju "Macro".

Izšķirtspēja (Mpix) nosaka iegūstamā attēla lielumu. Jo lielāka izšķirtspēja, jo lielāka formāta attēls tiek iegūts. Ja ir maza izšķirtspēja, palielinot attēlu, rodas tā izkropļojumi.

 

    Autorizētais apkalpošanas centrs